KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16292061
nr 1629 2061
Hildegard Thorell
(1850-1930), Sverige
Oljemålning, Barnporträtt. Signerad, daterad 1920. Olja på duk, 32x23 cm, yttermått inklusive ram: 37x28 cm
Hildegard Thorell, svensk målare född 1850, död 1930.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 17 juni 2024
kl 19:17:21
400 kr
17 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Hildegard Thorell
Läs mer om Hildegard Thorell